המדריך השלם לתזונה בהיריון

הספר !!! למידע ולפרק חינם לחצו על התמונה

הספר

רוצה לאכול בריא בהריון, לפניו ואחריו? הרשמי כאן לסדרות טיפים שיגיעו לתיבת הדואר שלך אחת לשלושה ימים.

שם:
דוא"ל: 
 מתכננת הריון
 בשליש הראשון
 בשליש השני
 בשליש השלישי
 אחרי לידה
 טיפים על תזונה בריאה

לעולם לא אעביר את כתובת המייל שלכם לאף אחד בשום מצב. כן אשמח לשלוח לכם עדכונים על תוכן בעל ערך מתוצרתי.

למה תזונה בהריון כל כך חשובה?

מאת: טובה קראוזה, דיאטנית קלינית

 

תמיד צריך לאכול בריא, אז למה דווקא בהריון? ומה הקשר לאויבים, אוהבים והבחורה הכי יפה בפאריס?

 

 

אנחנו רגילות לחשוב על האוכל כמשהו שמחזיק אותנו ומשביע אותנו אבל בעיקר על משהו שמספק לנו קלוריות שצריך להילחם בהן. לא מזמן ראיתי שלט פרסום של רשת מכוני כושר עם הסיסמה "עוזרים לכם להילחם בקלוריות". המסר ברור: אכילה היא מלחמה, והאוכל, כלומר - הקלוריות, הם האויב.

ובמלחמה כל האמצעים כשרים: לאכול מעט ואז לאבד שליטה ולאכול יותר מדי, לאכול הרבה מהדברים הלא נכונים ועוד, עד שמגיעים למצב בו בהחלט ייתכן שהתזונה שלך לפני ההריון רחוקה מלהיות אופטימלית, והמאגרים של הויטמינים והמינרלים בגופך אינם מלאים במידה מספקת.

 

ואז מגיע ההריון וכללי המשחק משתנים. האוכל הופך להיות אמצעי ליצירה ולבניה: כל נגיסה שלך בונה את הגוף של העובר ואת השליה ומאפשרת את היערכות הגוף שלך להריון ולהנקה שבעקבותיו.

כך מחלחלת ההבנה שהאוכל הוא "מהטובים", הזדמנות נפלאה לרתום אותו לצידנו ולהיעזר בו כדי לעבור את ההריון בצורה הטובה ביותר.

 

מדוע?

 

הפתגם הידוע אומר "גם הבחורה היפה ביותר בפאריס לא יכולה לתת יותר ממה שיש לה", והדבר נכון גם בתזונה: אם קיים מחסור כלשהו באחד מרכיבי התזונה, אין יצירת "יש מאין" וגם העובר עלול לסבול ממחסור זה. חשוב לדאוג שהתזונה שלך תספק את כל מה דרוש, והאמת היא שזה כלל לא מסובך.

 

אכילה בריאה מובילה גם לעליה תקינה במשקל: נשים במשקל תקין או בתת משקל צריכות לעלות כמות גדולה מספיק כדי לאפשר משקל לידה תקין של התינוק. נשים בעודף משקל או נשים שמנות צריכות לעלות מינימום מסויים כדי להגדיל את הסיכוי להריון תקין ולתינוק בריא.

 

אם תרצי ללמוד איך לאכול בריא יותר במהלך ההריון, את מוזמנת לקרוא כאן באתר, להירשם לסדרת הטיפים שלי בנושא תזונה בריאה בהתאם לשלב בו את נמצאת ולהרחיב את ידיעותייך בספר שלי "המדריך השלם לתזונה בהיריון" בו תוכלי למצוא גם תפריטים לדוגמה ומתכונים.